Dr. Gusztav Fogarassy מברך את דוברי השפה העברית מישראל ומארצות אחרות אשר מבקרים באתר האינטרנט של FUSION®, DANCEFUSION® ו-FUSIONDANCE® ואשר קוראים את הידיעון* של שומר תרבות FUSION®, בעלי הסימן המסחרי השמור הבינלאומי והמוכרים גם בישראל. Dr. Fogarassy הינו הראשון בעולם אשר השתמש במילת FUSION בריקוד, ובזה החל משנת 1966 פתח תקופת ריקוד חדשה.

נמצא פירוט בתמצית אתר האינטרנט העברי זה ובעמודים בשפה אנגלית: www.dancefusion-hebrew.com

וגם באתר המקורי www.dancefusion.org, באתר www.fusiondance.com, באתר www.dancefusion.us ובאתרי אינטרנט Fogarassy אחרים בכל רחבי העולם.

אנא אל תערבבו את אלו עם הזיופים האינטרנטיים והאחרים של מזייפי הסימן המסחרי השמור, אלא תעזרו לבלום את גנבי הזהות אלו, אשר מסכנים גם את תרבותכם.

 

לתושבי ישראל וגם לתושבי ארצות אחרות דוברים עברית, על פי הזמנה מטעמם, Dr. Gusztav Fogarassy מארגן בתחום הנושא שלו שעת הצגה, כיתה, קורס מקצוען, קורס השתלמות והכשרת מורים כחלק מהמופעים שלהם המקומיים, הלאומיים, הבינלאומיים או האחרים, שממדו היוצא מן הכלל מתכוון למניעת הטרוריזם (ליתר פירוט עיין בעמודים בשפה אנגלית ובקיצור בחלק דלהלן המסומן בשתי כוכביות**):

 

רב-סוגיות תרבותית ורב-צדדיות אמנותית מעבר לצורות, לוריאציות ולצורות תנועה קרובות של הריקוד. בידור, חינוך, טיפוח דמיונים רב-אתניים, מתן כבוד הדדי להבדלים. זה העיקר העיוני והמעשי של החידוש המייצר תקופת ריקוד המפותח החל משנת 1966 עד חמינו ע"י Dr. Fogarassy.

 

הסימנים המסחריים השמורים הנ"ל, FUSION®, DANCEFUSION® ו-FUSIONDANCE®, וגם Fusiondancer®, מסמלים שלוש הכשרות שאפשר לאחדן.

 

   „L’ART POUR L’ART”    „A STILUSHARCOS”     „A STILUSMESTER”

        (אמנות למען האמנות)                   (לוחם הסגנון)                           (מומחה הסגנון)

 

תכיר צורות התנועה של עמים אחרים כדי שתחיה אתם בשלום, או אם אינם די אוהבי שלום, עזור להם להפיך להיות יותר אוהבי שלום.

למטרה זו לא צריך בכל אופן ללמוד לנוע בדיוק כמו עמים אחרים אם זה טעון ספק מבחינה דתית או חברתית אחרת. אבל טוב לפחות לראות ולחקור דוגמאות שמייצגות את מה הם עושים כדי להבין יותר מדוע הם עושים זאת, ואולי לגלות מה מקובל ואפשר לשלבו לסייגים העממיים שלהם מבחינת מוסיקה ותנועות. Dr. Fogarassy סובר כי כל עם זכאי וחייב לחסום את כל ההשפעות אשר מהוות סכנה על האינטגרציה והזהות התרבותית שלהם.

 

שמו האמריקאי-הונגרי השלם Dr. Gusztav Ujfalusi Fogarassy, Ph.D. (החל משנת 1958 מוכר גם בשם Varga ובשם Jenő, שמותיו האמנותיים), הוא פרופסור אוניברסיטה להכשרת מורים להוראת ריקוד ואירוביקה וגם מרצה נוסע. לא צריך להבין את החידוש „fusion” בפשט של "התכה" , המסה או טעויות דומות אשר מטשטשים, ממרידים ומשמדים את הצורות וגם מהוות סכנה על העיזבונות התרבותיים הלאומיים והבינלאומיים.

 

להפך, במובן הרומז והסימבולי של סימניו המסחריים השמורים משמעותו השתדלות לביצוע צלול של האלמנטים הצורניים וגם ללימודם והצגתם באופן יותר קל, יותר מהר ויותר מגוון על פי השוואתם בקומפוזיציות מיוחדות. גם בתוך וגם מחוץ לרוטינות מלמדיו האסטטית-דינמית ולכוריאוגרפיות – ולמחקרי הקונצרטים – שלו אפשר ללמוד מספר ריקודים ויחד עם זה צורת תנועה קרובה: לדוגמה הטכניקות של החלוצים האגדיים של הג'ז, הריקוד האפרו-אמריקאי והבן-גילי וגם צורות הבלט, הדמות, הנשף האולמי (לטיני, מודרני וכו'), ההיפ-הופ/בראיק, האירוביקה, הקריאטיבי וצורות אחרות (עיין בנסח ובמודעות העמודים בשפה אנגלית). והכל החל מרמת המתחיל והחובב עד לרמת המורה והמציג המקצוען. ה-Fogarassy fusion סימבולי בריקוד החל משנת 1966, ה-jazz fusion החל משנת 1969 הפך להיות "נתך" אות באות במוסיקה עם השפעה משריאה כוריאוגרפיה אבל משמידה צורה על הסגנון האמנותי של הריקוד הקרוב אבל שונה. המוסמכים מסוגלים להרמן זאת, אבל אחרים לא מסוגלים.

 

היכן מתמצא בין ההשפעות המועילות והמזיקות הפטריוט אשר מנסה לבדר ולחנך את עצמו בדברים השונים הלאומיים והבינלאומיים? לדוגמה: היכן יכולים למנוע שימחאו כפיים להשמדת הנורמות האתיקאיות והמוסריות והעיזבון התרבותי שלכם במשך הצגת צורות הריקוד המולבשות בהטעיה בגלימת הסימנים המסחריים השמורים שנרכשו מ-Dr. Fogarassy או הצגת התערובת שלהן הלא ממוינת?

 

בזה יכול לעזור האימון של  Dr. Fogarassy המפתח הרבה דברים תרבותיים ואמנותיים ורב-צדדיות סטטיסטיקאית וטכנית בריקוד ובצורות תנועה דומות, שביכולתכם לעשות גם בבית שלכם.: שבע רוטינות וכוריאוגרפיות של מורה החל מרמת המתחיל עד לרמת המקצוען, שמביניהן כל אחת ברת-הצגה גם על הבימה, ובזה מקילה את ההתגברות על התנאים השונים של האימון והצגה, אולם אימון ובימה.

זה אימון כללי ומיוחד, עם חומר קריאטיבי משלים, בזמן אחד, במקום אחד, בהדרכת מאמן סגנון מקצוען אחד רב-צדדי, ליד תשלום טרחה סוברת אחת, בלי העסקת ומימון מורה-ריקוד מיוחד בכל צורת ריקוד: זה הוא Dr. Gusztav Fogarassy.

אם אין ביכולתכם להזמינו, ניתן לכם להזמין את חומר האימון שלו הנותן גם השראה מוסיקלית והמפתח רב-צדדיות ב-CD, ב-DVD וגם בקסט קול ווידאו.

 

**לחומר הרחב זה יש השפעת בידור, אימון גופני אירוביקאי וחינוך החל מגיל הילדות עד לגיל הבגרות. על זה בנה Dr. Fogarassy את המימד היוצא מן הכלל המכונה „STILUSHARCOS” של חידושו. הקומבינציה של מדעי התנועה הקריאטיבית הנקראים באנגלית „behevioral science” (מדע ההתנהגות) ו-„psycho-somatic” (משפיע מהנפש על הגוף וגם להפך), שאפשר להשתמש בה ברמת הלימודים היסודית, התיכונית וגם עד האוניברסיטאית, משמת לא רק למניעת קונפליקטים תרבותיים אישיים ולפטירתם בשלום, אלא גם לגילוי המוקדם של הנטיה הטרוריסטית הגלומה ולהשמדתה בנבט שלה.

אם ברצונך להציג וגם ללמד זאת או כל חלק אחר מהנ"ל אשר מייצג את מקצועך החופשי האינטלקטואלי, אז אינך חייב לחקה, Dr. Fogarassy יאשר לכם באופן חוקי להשתמש בסימניו המסחריים השמורים!

 

עד שאידע את שפתכם יותר טוב, נבין אחד את משנהו בשפת האותות וגם בשפת התנועות העולמית, או באנגלית, הן בע"פ והן בכתב. כתובתי האלקטרונית: Dr. Gusztav Fogarassy drgfpsai@yahoo.com. במדור ה-„Subject” (הנושא) אנא לרשום את מספר טלפונכם הבינלאומי השלם לשם זיהוי. במקרה של בעיה, או אם אינכם מקבלים ממני תשובה, אנא כתבו שני מכתבי דואר זהים, אחד לכתובת תיבת דואר שלי: Pf 912 Budapest, Hungary 1244; והשיני לכתובת תיבת דואר שלי: P.O.Box 708, Marshall, Minnesota 56258 USA.

 

בתודה: הידיעון של שומר תרבות *FUSION®. מחזור: 29. מספר: 4. תאריך 30.10.2007. (המהדורה העברית הכי חדשה המופצת בדואר ובאינטרנט המשוכתבת מהכתבה המקורית האנגלית לאחר ההוצאה לאור הראשונה בתאריך 26.05.2000).

© 2008 Dr. Fogarassy Gusztáv, עורך/מוציא-לאור. Pf 912 Budapest, Hungary 1244.